Бронювання
Формат дати: 2017-08-20
Формат дати: 2017-08-20

Міні-скульптури Ужгорода

Гостей ресторану “Кілікія” зустрічає бронзовий прототип бельгійського “пісяючого хлопчика”!

В Ужгороді відкрили міні-скульптуру “пісяючому хлопчику”. Автор скульптури — Михайло Колодко, меценат та ідейний натхненник — власник готельно-ресторанного комплексу “Кілікія” Арсен Мелкумян. На сьогодні таких маленьких скульптур в місті вже понад 25. Вони стали своєрідними родзинками міста. Серед вже встановлених скульптурок:  

  • діючий маячок Свободка,

  • Миколайчик,

  • Ліст,

  • подружжя Ракоці,

  • солдат Швейк,

  • Ворхол,

  • мандрівник Мухаммед аль Ідрісі,

  • Моцарт,

  • Петро І,

  • Гудіні і багато інших.   

До речі, скульптура Свободки має ще одну принаду — її на свята вдягають у тематичне вбрання. Цю добру традицію вже встиг перейняти і “кілікійський маннекен піс”. Аби надати міні-скульптурі життя, керівництво закладу також вирішило долучитися до традиції перевдягання скульптурки. Так, на свята для “пісяючого хлопчика” створюватимуть ексклюзивні тематичні елементи одягу. На період новорічних свят ужгородський маннекен піс вбрав шапочку Санта Клауса, а кожне весілля у ресторані бронзовий хлопчик зустрічатиме у шляпі-циліндрі та святковій краватці-метеликові.

Міні-скульптура Ужгорода «Пісяючий хлопчик» зустрічає гостей біля ресторану Кілікія

Скульптура “пісяючому хлопчику” оселилася перед входом відомого в Ужгороді ресторану “Кілікія”. Ужгородський “маннекен піс” став завершальним елементом бювету питної води - Fontanus Cilicia, що в перекладі з латині означає — кілікійське джерело. Сам бювет виконаний із вулканічного туфу, спеціально привезеного в Ужгород із колишньої території візантійського царства Кілікія.

Встановлення бювету поряд з рестораном не є випадковим. Оскільки “Кілікія” розташована на європейському роздоріжжі і в безпосередній близькості до кордону з Європою (1 км до словацького кордону, 20 км до угорського), чимало людей щодня проїжджають повз цей заклад. Тому, за задумом ініціаторів, кожен охочий може зупинитися і втамувати спрагу кухлем питної води, а також скористатися іншими видами послуг закладу, зокрема перепочити з дороги, поїсти.


Що стосується самої міні-скульптури Ужгорода, то український бронзовий “пісяючий хлопчик” став найменшим із усіх відомих у світі. Висота бельгійського “маннекен піс” - 61 см, а “кілікійського” - неповні 25 см. Бельгійський “пісяючий хлопчик” став свого часу символом успіху і процвітання, а відтак подібні скульптури почали встановлювати у різних країнах світу. На сьогодні їх налічується понад 15 у 8 країнах, серед яких, до прикладу, Японія, Іспанія, Франція, Демократична Республіка Конго.

Відкриття бювету питної води Fontanus Cilicia відбулося 8 грудня 2015 року, на День народження ресторану “Кілікія”.

Ласкаво просимо в Ужгород - міні скульптури радо зустрічають Вас тут!